Czyszczenie i pielęgnacja plastików

Podczas czyszczenia plastików wewnątrz auta ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków czyszczących oraz pielęgnacyjnych. Plastik elementów wewnętrznych jest dosyć trwały i odporny na zniszczenia, nie mniej jednak warto od czasu do czasu go zakonserwować. W starszych autach o dużym przebiegu szczególnie zauważalne są oznaki zużycia elementów wnętrza. Stosując odpowiednie kosmetyki samochodowe możemy przywrócić plastikom odpowiedni kolor i połysk.

 

Czyszczenie plastików wnętrza

Przed nałożeniem środku konserwującego należy plastiki wyczyścić, do tego używamy uniwersalny środek czyszczący APC (All Purpose Cleaner), w zależności od stopnia zabrudzenia używamy APC w różnym stężeniu. Standardowo powinno być to stężenie 1:10-20 w zależność jaki środek posiadamy. Jak zawsze przed całkowitym czyszczeniem zalecamy wykonanie testu w miejscu mało widocznym. W przypadku zbyt mocnego stężenia, plastik może zszarzeć. Do czyszczenia używamy mikrofibry zmoczonej w wodzie z domieszką APC. Kratki nawiewów oraz miejsca trudno dostępne możemy wyczyścić za pomocą cienkiego pędzelka.

 

 

Konserwacja plastików wnęrza

Po dokładnym wyczyszczeniu należy nałożyć środek który zabezpieczy plastiki i ożywi właściwy kolor. Na rynku jest bardzo duży wybór kosmetyków do wnętrza a dobór zależy od indywidualnych preferencji właściciela. Jednym z lepszych środków ożywiających kolor, ale nie dający połysku jest Poor Boy`s Naturall Look.  Środek do konserwacji plastików najlepiej nałożyć używając aplikatora z miękkiej gąbki.

 

poor boys detailing

 

Więcej informacji na temat detailingu i pielęgnacji plastików wewnątrz możesz znaleźć w tym dziale na naszym »forum.

Vpozycja.pl - pozycjonowanie Wrocław