Detailing – ile kosztują poszczególne usługi detailerskie?

Wykonanie kompleksowego detailingu pozwala zwiększyć wartość auta o nawet kilkadziesiąt procent, czy jednak profesjonalny detailing opłaci się przysłowiowemu „Mirkowi handlarzowi”?

Sprawdziliśmy ceny poszczególnych usług detailingowych:

Ile kosztuje polerowanie karoserii?

Ceny wahają się w zależności od miasta w którym są wykonywane (w większych miastach zazwyczaj drożej) oraz wielkości auta – oczywiste jest, że polerowanie większego auta trwa dłużej, a zatem cena wyższa. Oczywiście jeżeli korzystamy z usług profesjonalnego studia detailerskiego w skład usługi powinno wejść również przygotowanie karoserii do polerowania tj. glinkowanie, dekontaminacja itp.
Ceny profesjonalnych usług wahają się od 600 do 1200zł.

Cena woskowania samochodu.

Ręczne woskowanie karoserii dobrym woskiem zabezpiecza powierzchnię i pozwala na osiągnięcie i dłuższe utrzymanie efektu nowości. Ceny woskowania zaczynają się od ok. 120zł dla małych aut, do nawet 250zł dla dużych.

Pranie tapicerki – cena.

Pranie tapicerki potrafi przynieść znaczny efekt we wnętrzu auta. Cena również zależna jest od wielkości auta i waha się od ok. 300-800zł.
Sprzątanie i konserwacja wnętrza (valeting).

Żeby uzyskać pełen efekt trzeba zadbać również o pozostałe elementy wnętrza – dokładne wyczyszczenie kokpitu i renowacja skóry to nieodłączne zabiegi w procesie detailingu. Ceny profesjonalnych usług zaczynają się od ok. 50 zł za samo posprzątanie i od ok 150zł za sprzątanie z konserwacją.

Kompletny detailing zarówno wnętrza jak i zewnętrznych elementów z konserwacją to koszt ok. 1500-2000zł. Biorąc pod uwagę, że auto po takim zabiegu mocno zyska na wartości to koszty nie są duże. Jak wiadomo nie każdy decyduje się na pełny pakiet usług, a studia detailingowe znają rynek i oferują również tzw. „przygotowanie auta do sprzedaży”, cena tego zabiegu jest niższa niemal o połowę, niestety efekt nie będzie tak trwały jak w przypadku kompleksowej usługi.

Vpozycja.pl - pozycjonowanie Wrocław