Post 25 lis 2012, 19:05

Test K2 Tar Remover

Przy okazji sobotniego prysznica mojego auta, postanowiłem przetestować budżetowego Tar Removera firmy K2, dodatkowo wpadło też coś do umycia szyb. Byłem ciekaw czy tańszy tar remover będzie równie dobry i czy poradzi sobie z usunięciem śladów smoły/asfaltu na karoserii a jednocześnie będzie bezpieczny dla lakieru.

Efekty moich działań można zobaczyć poniżej :))

Tar Remover, a na szyby płyn do mycia szyb K2 Nuta i mikrowłókno.
Obrazek

Jak zwykle przed użyciem każdego nowego środku najpierw testuję na jakimś mało widocznym elemencie, tak też postąpiłem z tarcremoverem, nie zauważyłem żadnych niewłaściwych skutków i jakiegokolwiek negatywnego działania na lakier, więc przeszedłem do działania :)

Stan przed:
Obrazek
Obrazek

Tar Remower rozpylony na dolną część drzwi - tam gdzie zbiera się najwięcej brudu z asfaltu.
Lubie taki widok ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I efekt po:
Obrazek
Obrazek
te pozostałe kropki które widać, to ubytki na lakierze :| trzeba będzie sie za to zabrać przed sezonem zimowym.

a i szyby przetarte:
Obrazek

W trakcie (co widać na powyższym zdjęciu) zaczęło kropić, jak to zwykle bywa po myciu auta :lol:.

Co do płynu do mycia szyb to sprawdził się - szyby umyte ok, bez smug, mikrowłókno o dziwo bardzo dobrej jakości, pożądanie obszyte bez żadnej metki - co mnie bardzo wnerwia we wszelkich mikrowłóknach, ściereczkach, itp.

Podsumowanie:
K2 Tar Remover jak najbardziej spełnił swoje zadanie - usunął ślady smoły/asfaltu z karoserii, przy czym nie zauważyłem
żadnych niepożądanych efektów. Szczerze powiedziawszy to byłem wręcz zaskoczony jego skutecznością ;)

Tar Remover K2 to jak najbardziej ciekawa propozycja w przypadku ograniczonego budżetu - w końcu nie każdy może/chce
przeznaczać jakby nie patrzeć niemałe pieniądze na kosmetyki do auta. Myślę, że dobrą rekomendacją będą powyższe zdjęcia i poniższe ceny:
K2 Tar Remover - 12zł
K2 Nuta - 7zł
mikrowłókno - 7zł

Jak za takie pieniądze to jak najbardziej warto :good: