Honda Accord w produkcji od 1976 roku – czy to koniec?

Honda Accord powstała jako następca modelu 1300 – to samochód klasy średniej, który początkowo produkowany był jako kompaktowy. Znajdował się on w sprzedaży na większości rynków motoryzacyjnych – osiągnął szczególny sukces na rynku północnoamerykańskim. W latach 1982-1997 roku był najlepiej sprzedającym się japońskim samochodem osobowym w Stanach Zjednoczonych. Obecnie, nowoczesna Honda Accord oferowana jest w szerokiej gamie wersji nadwoziowych, wraz z różnorodnym wyposażeniem. Dało się jednak zauważyć, że marka wycofuje dany model z Europy.

Pierwsza Honda Accord została zaprezentowana w 1975 roku i rok później rozpoczęła się jej produkcja. Zdobyła ona duże powodzenie ze względu na swoją wielkość oraz niski poziom zużycia paliwa – co ciekawe, był to pierwszy samochód japoński, który posiadał w standardowym wyposażeniu fotele wykończone tkaniną, a także wycieraczki, radio i obrotomierz. Druga generacja modelu Accord zastąpiła pierwszą w 1981 roku – na rynku japońskim oferowana była jako Honda Vigor – to ona trafiła po raz pierwszy do amerykańskich odbiorców.

Obecnie w sprzedaży w Polsce znajduje się już ósma generacja Hondy Accord – jest ona dostępna w dwóch wersjach stylistycznych. Pierwsza wersja przeznaczona jest na rynek europejski i japoński, druga natomiast na amerykański. W sprzedaży model jest od 2008 roku. W 2011 roku przeszedł face lifting, który zakończył się także poprawą komfortu prowadzenia, właściwości jezdnych i obniżeniem emisji spalin.

W lutym 2015 roku Honda zaprzestała produkcji europejskiej i japońskiej odmiany modelu Accord, czego powodem stały się głównie wiek konstrukcji i jego słabnąca sprzedaż. Na razie Honda Accord nie otrzymała następcy.

Model za to ma się dobrze na rynku amerykańskim, gdzie jest on oferowany już w dziesiątej generacji, która została wprowadzona do sprzedaży w 2012 roku. Jest ona dostępna z nowym typem nadwozia, niemniej bryła pojazdu nawiązują do poprzedniej generacji. Kilka miesięcy temu, w sierpniu 2015 roku zaprezentowano nową wersję po face liftingu. Honda Accord na amerykańskim rynku dostępna jest także z silnikiem hybrydowym.

 

 

Vpozycja.pl - pozycjonowanie Wrocław