Mycie kół i nadkoli

Mycie kół

Koła i felgi w związku z kontakt z podłożem, są najbardziej narażone na zabrudzenia, zarówno brud z drogi (smoła, asfalt) jak i z auta (opiłki z klocków hamulcowych, smar) dlatego, aby dobrze wyczyścić ten element samochodu trzeba użyć agresywniejszych środków chemicznych. Możemy użyć do tego np. popularny i chwalony przez użytkowników Wheel Brightener firmy Meguairs, lub inny środek przeznaczony do felg – co istotne przed użyciem warto zapoznać się ze sposobem stosowania. Środki do czyszczenia felg są agresywne, a co za tym idzie w przypadku niewłaściwego zastosowania można zaszkodzić felgom.

Do mycia kół najlepiej je zdemontować, co później ułatwi nam także mycie nadkoli. Spryskujemy koła dostępnym środkiem, po odczekaniu chwili, czyścimy koła twardą szczotką, po umyciu dokładnie spłukujemy środek chemiczny.

Przykład, działania środku i sposób mycia felg przedstawia poniższe video:

 

Mycie nadkoli

Nadkola traktujemy myjką ciśnieniową i spryskujemy środkiem  APC (All Purpose Cleaner),  następnie dokładnie czyścimy szczotką. Gdy uzyskamy porządny efekt spłukujemy nadkola wodą.

Więcej informacji na temat mycia kół i nadkoli możesz uzyskać na naszym »forum

Vpozycja.pl - pozycjonowanie Wrocław