Naprawa skrzyni biegów – jak serwisować samochód, kiedy brak Ci funduszy?

Skrzynia biegów w Twoim aucie padła, a samochód nie nadaje się do jazdy? Za Tobą kosztowne wakacje, a za moment spore wydatki na szkolną wyprawkę? Trzeba ruszyć oszczędności, tylko… co zrobić, gdy ich nie masz? Podpowiadamy, jak wybrnąć z tych problemów.

Nieprzewidziane wydatki

Rodzinne wakacje lub własny urlop planujemy zazwyczaj z wyprzedzeniem. Dobrze wiesz, na co odkładasz pieniądze – czy będzie to wyprawa do Tajlandii, romantyczne dwa tygodnie w Toskanii czy smażenie się na egzotycznej plaży Afryki. Planujesz także wczasy swoich dzieci, organizując im dwa miesiące beztroski. W swoim budżecie nie zapominasz także o kosztownym wrześniu, gdy dzieci idą do szkoły. Potrzebują wtedy wyprawki i większych ubrań, bo zdążyły przez wakacje ze swoich wyrosnąć. I gdy budżet się dopina co do złotówki, nagle okazuje się, że rodzinne auto odmówiło posłuszeństwa i niezbędna jest naprawa skrzyni biegów. Samochód, zwłaszcza wtedy, gdy jest jedynym autem w domowym gospodarstwie, to rzecz w dzisiejszych czasach wręcz niezbędna. Rozwożenie dzieci, jazda do pracy, zakupy… ciężko sobie to wyobrazić, gdy go nie ma. Zwłaszcza, jeśli mieszkasz pod miastem. Niestety, awarie się zdarzają i nie da się wszystkiego przewidzieć. Są jednak sposoby, aby bez szwanku wyjść z opresji. Czy naprawa skrzyni biegów to naprawdę spory wydatek?

Ile kosztuje naprawa skrzyni biegów?

To, ile będzie kosztować Cię naprawa skrzyni biegów zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo zaniedbałeś „serce” swojego auta. Nowa skrzynia biegów może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jeśli nie jest aż tak źle, koszt naprawy będzie zależał przede wszystkim od:

  • * miejsca, w którym wykonasz naprawę,
  • * skali naprawy,
  • * typu, modelu i wieku auta,
  • * kosztu części i materiałów eksploatacyjnych.

Jeśli awarii uległy same łożyska, naprawa nie powinna kosztować więcej niż 1200 zł. Uważaj jednak, jeśli awarii uległa przekładnia, koszt może być zdecydowanie wyższy i często naprawa takiej usterki będzie zwyczajnie nieopłacalna ekonomicznie.

Jak zapłacić, gdy na koncie pusto?

Gdy Twoje konto świeci pustkami, opłacenie faktury na kilka tysięcy złotych niesie za sobą zwykle konieczność zaciągnięcia pożyczki lub kredytu w banku. Nie da się ukryć, że takie finansowanie może być kosztowne, a procedury jego uzyskania – żmudne. Możesz też zabezpieczyć się na takie ewentualności i zawczasu zadbać o swój spokój nawet, jeśli przydarzy Ci się awaria samochodu. Jak?

Naprawa na raty i dodatkowe korzyści

Jeśli zależy Ci na tym, by Twój domowy budżet jak najmniej odczuł dodatkowe wydatki, związane z naprawą skrzyni biegów, sięgnij po Comfort Pay – usługę oferowaną przez Toyota Bank.

Comfort Pay to możliwość rozłożenia serwisu samochodu nawet na 12 rat.

Dzięki temu będziesz miał większą swobodę w dysponowaniu własnymi środkami finansowymi, pełen komfort obsługi oraz dogodne warunki spłaty. A pierwszą ratę zapłacisz dopiero po miesiącu.

Vpozycja.pl - pozycjonowanie Wrocław