Używany Ford Galaxy – czy warto go kupić?

Szukasz samochodu rodzinnego, który będzie miał w środku dużo miejsca? W takim przypadku warto wziąć pod uwagę model Ford Galaxy. Dzisiaj pojazd możemy kupić zarówno jako nowy, jak i z drugiej ręki. Jakie są jego największe zalety, a jakie wady?

Ford Galaxy do sprzedaży trafił w 1995 roku i w pierwszej generacji produkowany był aż do 2006 roku. Teraz w sprzedaży znajduje się już czwarta generacja tego modelu. To 5-drzwiowy van, który doskonale nadaje się jako samochód rodzinny ze względu na dużą przestrzeń w środku. Gdy jednak nie możemy pozwolić sobie na kupno Galaxy od dealera, wtedy do dyspozycji mamy szeroką gamę modeli używanych. Średnio zapłacimy z niego 15-30 tysięcy złotych w zależności od rocznika i wersji.

Gdy będziemy chcieli kupić Forda Galaxy, powinniśmy przed wszystkim pamiętać o tym, że nie pali on mało. Do sprzedaży model trafia zawsze w kilku wersjach napędowych, w tym jako diesel. Niestety, spalanie jest spore, dlatego jeżeli poszukujemy auta oszczędnego, warto znaleźć inny, mniejszy model.

Przy poszukiwaniu właściwego modelu warto też zwrócić uwagę na jego nadwozie. Podobnie jak inne auta marki Ford, także Galaxy może rdzewieć. Korozja przede wszystkim pojawia się na tylnych błotnikach, na progach oraz w rejonie nadkoli. Rdza może też być widoczna w okolicach klamek.

Warto też wspomnieć, że przy większych przebiegach auta będziemy musieli częściej dolewać olej.

Jeżeli chodzi o wyposażenie, to zwykle Galaxy zapewnia kierowcy oraz pasażerom wyjątkowy komfort. Plusem jest możliwość obracania przednich siedzeń. Także na uwagę zasługuje dobre wykończenie wnętrz. Obsługa wszystkich wewnętrznych przycisków również jest prosta.

Oczywiście, pozostaje jeszcze kwestia, gdzie kupimy dobry Ford Galaxy Warszawa pod tym względem daje nam kilka propozycji. Możemy poszukiwać ofert w ogłoszeniach, możemy też zaglądać do komisów i na giełdy. Jednak wiadomo, że często znalezienie dobrego modelu w niskiej cenie nie jest wtedy tak proste. Dlatego warto też spojrzeć do salonów dealerskich Forda, gdzie mamy mniejsze ryzyko kupienia auta, którego stan techniczny nie będzie zadowalający. Co więcej, możemy dostać na niego gwarancję!


Vpozycja.pl - pozycjonowanie Wrocław