Woskowanie lakieru

Woskowanie karoserii ma na celu konserwację oraz uwydatnienie barwy lakieru, wosk ogranicza przyleganie brudu i ułatwia spływanie wody. Dzięki stosowaniu wosków możemy uniknąć wyblaknięcia lakieru i powstawania ubytków. Woskowanie karoserii zapobiega również skutkom szkodliwego działania soli i chemii używanej na drogach w zimie.

 

jak woskować auto?

Wosk nakładamy na dobrze umyte, wyglinkowane i wysuszone auto, najlepiej w temperaturze pokojowej (temperatura nie może być niższa niż 16 stopni).

Do nakładania wosku stosujemy specjalne aplikatory – okrągłe gąbki wielokrotnego użytku, oprócz wosku będziemy potrzebować również ściereczki z mikrofibry.

Za pomocą aplikatora nakładamy wosk, po przeschnięciu polerujemy karoserię ściereczką z mikrofibry. Dalej dobrym rozwiązaniem jest pozostawić auto na umiarkowanym słońcu na kilka godzin tak, aby wosk wchłonął się w mikroszczeliny i odparował. Następnie auto warto schować do garażu, lakier trochę się schłodził a wosk „zastygnie”, po tym ponownie polerujemy wosk mikrofibrą.

 

jaki wosk wybrać?

Dobór wosku zależy od lakieru i zasobności naszego portfela, o pomoc w wyborze warto poprosić użytkowników naszego forum w tym wątku.

 

Sposób woskowania można zobaczyć na poniższym video:

Vpozycja.pl - pozycjonowanie Wrocław